Przejdź do zawartości

2007-06-27: Wrocław: tramwaj zmiażdżył nogę wysiadającej pasażerki

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 27 czerwca 2007

Na przystanku przy ul. Jeleniogórskiej we Wrocławiu, w poniedziałek wieczorem tramwaj zmiażdżył nogę 24-letniej pasażerki linii 10. Około godziny 20:00 pasażerka wychodziła drzwiami drugiego wagonu gdy motorniczy zamknął drzwi przytrzaskując jej nogę. Kobieta upadła, a jej noga znalazła się pod ruszającym tramwajem. 24-latka trafiła do szpitala przy ul. Kamieńskiego w ciężkim stanie. Policja bada sprawę, MPK zbada czy nie doszło do awarii tramwaju.

Podobny wypadek miał miejsce w grudniu 2004 gdy przy pl. Bema przytrzaśnięty został wysiadający mężczyzna, który był ciągnięty przez 40 metrów. Wypadek skończył się dla pasażera szczęśliwie, trafił do szpitala z niewielkimi obrażeniami.

Użytkownicy portalu Gazeta.pl obarczają winą motorniczego pojazdu.

- Sam byłem świadkiem, gdy wysiadając z autobusu pomagałem jednemu z pasażerów wyciągnąć walizkę, kierowca autobusu linii 119 przytrzasnął mu nogę gdy prosiliśmy o otwarcie i zamknięcie drzwi w celu uwolnienia nogi, kierowca zamknął drzwi i odjechał z przystanku, musiałem wracać jeden przystanek na piechotę - powiedział reporterowi Wikinews jeden z mieszkańców Wrocławia.


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego
Wikinews
Wikinews
Dolnośląskie
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Wrocławia | Legnicy | Wałbrzycha | Jeleniej Góry | pozostałych miejscowości


Źródła[edytuj | edytuj kod]