Przejdź do zawartości

2007-06-26: Premier chce rozmawiać z pielęgniarkami

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 26 czerwca 2007
"Białe miasteczko" (24 czerwca 2007)

O godzinie 15:40 premier Jarosław Kaczyński ma spotkać się z czterema pielęgniarkami, które od wtorku okupują Kancelarię Premiera. "Premier wyciąga rękę do pielęgniarek - powiedział rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Spotkanie ma odbyć się w gabinecie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"Dobrze by było, żeby do tej kawy zaprosił też przedstawicieli innych związków, lekarzy i nauczycieli" - powiedziała Grażyna Gaj z OZZPiP.

Pielęgniarki informację o spotkaniu premiera z ich koleżankami przyjęły oklaskami. Nie są jednak przekonane co do rezultatów rozmów i szybkiego rozwiązania problemu.

Trzy z czterech pielęgniarek okupujących Kancelarię Prezesa Rady Ministrów podjęły wczoraj głodówkę. Natomiast w "białym miasteczku" głodują następne trzy pielęgniarki, do których w godzinach popołudniowych dołączyła czwarta (Jolanta Sieczkowska - położna z Radomia).

Lech Kaczyński o strajku pielęgniarek

"Wszystko mi tu raczej pachnie próbą zmianą sytuacji politycznej w Polsce, a nie protestem społecznym" - powiedział Lech Kaczyński o strajku pielęgniarek.

"Dziwnym zbiegiem okoliczności jest, że w tym samym czasie, w którym zaczął się protest, partia, która była i jest zdecydowanie antyzwiązkowa, udzieliła mu poparcia" - dodał.

Prezydent zaznaczył również, że sytuacja jest "o tyle skomplikowana, że dosyć trudno przyznać drugą dużą podwyżkę w ciągu jednego roku".

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]