Przejdź do zawartości

2007-06-26: Pielęgniarki opuściły Kancelarię Prezesa Rady Ministrów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
"Białe miasteczko" (24 czerwca 2007)
wtorek, 26 czerwca 2007

Rzecznik rządu poinformował, że pielęgniarki zadeklarowały przed wejściem na spotkanie z premierem, że opuszczą kancelarię: "Tylko się spakujemy i zgodnie z obietnicą wychodzimy".

Rozmowy pielęgniarek z Jarosławem Kaczyńskim rozpoczęły się o 15.40 a zakończyło o 17:30. Podczas spotkania, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie było kamer. Rzecznik rządu poinformował, że stało się tak z inicjatywy pielęgniarek. W spotkaniu uczestniczyły cztery okupujące Kancelarię Premiera pielęgniarki, Jolanta Szczypińska (PiS) i Małgorzata Sadurska (PiS).

"Jesteśmy w tym samym punkcie. Nie ma żadnych deklaracji rządu. Jutro kolejne spotkanie. Apelujemy do miasteczka namiotowego - zostańcie z nami, to jeszcze nie jest koniec" - zaapelowała do koleżanek z "białego miasteczka" jedna z pielęgniarek, które po rozmowie z Lechem Kaczyńskim opuściły Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Pielęgniarki wyraziły podziękowanie mieszkańcom Warszawy i wszystkim innym zgromadzonym w miasteczku namiotowym. "O tym jak byłyśmy traktowane opowiemy później" - powiedziały.

"Rozmowy przebiegały w dobrej atmosferze. Jutrzejsze spotkanie odbędzie się w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog" - powiedział Jan Dziedziczak, rzecznik prasowy rządu.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]