Przejdź do zawartości

2007-06-26: Młodzieżówka SLD: opodatkować kościoły na rzecz pielęgniarek?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 26 czerwca 2007

Taki pomysł wysunęła młodzieżówka SLD. Chcieliby opodatkowania kościoła na rzecz płac dla pielęgniarek, a nawet mówią, że mogłoby to wystarczyć na podwyżki dla nauczycieli.

Nieopodatkowanie Kościołów i księży, to - ich zdaniem - to niewykorzystywanie potencjału. Dodają, że to ta grupa społeczna jest jedyną nieopodatkowaną.

"Rydzyk jest narodowym bohaterem PiS, a dysponuje ogromnymi środkami finansowymi i nie płaci podatków, więc niech zapłaci" - powiedział Grzegorza Pietruszczuka, szefa młodzieżówki SLD.

"Wierzymy, że przedstawiciele Kościołów i Związków Wyznaniowych, rozumiejąc trudną sytuację służby zdrowia, przyjmą z dużym entuzjazmem przedstawioną przez nas propozycję" - napisali członkowie młodzieżówki SLD w liście otwartym do premiera.

Lider SLD Wojciech Olejniczak wyraźnie oddziela pomysł młodzieżówki tej partii, od samych członków partii: "To nie nasza propozycja".

Duchowni płacą dziś jedynie ryczałt od przychodów związanych z pełnieniem funkcji duszpasterskich, ale same przychody od sponsorów, darczyńców, jak i też z kościelnych składek, nie są opodatkowane.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]