Przejdź do zawartości

2007-06-25: Pielęgniarki nie przybyły na spotkanie z premierem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 25 czerwca 2007
"Białe miasteczko" (24 czerwca 2007)

Strajkujące pielęgniarki jednomyślnie podjęły decyzję, że nie będą uczestniczyły w rozmowach z premierem w Centrum "Dialog".

"Wspólnie oczekujemy na spotkanie w kancelarii premiera" - zapowiedziała rzecznik Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Ewa Obuchowska.

Pielęgniarki nie przybyły do Centrum "Dialog" mimo, że tuż przed godz. 11:00 przybył tam premier. Pielęgniarki ani wyjść z kancelarii, ani przerwać protestu przed siedzibą premiera nie zamierzają. Argumentują, że weszły do niej zgodnie z prawem, na zaproszenie szefa rządu, i wciąż czekają, aż spotka się z nimi.

Protestujące kobiety zgłosiły wcześniej w stołecznym urzędzie miasta, że zostają przed kancelarią premiera do 15 sierpnia. W "białym miasteczku" o godzinie 10:00 spotkały się przedstawicielami zarządów związków zawodowych ochrony zdrowia.

"Wystąpiłyśmy o to pozwolenie, bo jeśli takie będą działania ze strony rządowej, to będziemy tu do jesieni. Pan premier musi spotkać się z naszymi koleżankami" - wyjaśniła Halina Peplińska z zarządu OZZPiP.

Pielęgniarki protestują przed gmachem rządu od wtorku (19 czerwca). Domagają się podwyżek płac oraz systemowej naprawy służby zdrowia.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]