2007-06-24: Aeroflot chce zrezygnować z zakupu Alitalii

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 24 czerwca 2007

Rosyjska agencja Interfax poinformowała 23 czerwca, że rosyjskie towarzystwo lotnicze Aerofłot zrezygnuje z planów wykupienia włoskiego narodowego przewoźnika powietrznego Alitalia.

Agencja powołuje się na anonimowego przedstawiciela zarządu Aerofłotu.

"Decyzję w zasadzie już podjęto. Dyrektor generalny Aerofłotu poinformuje włoskie ministerstwo finansów o rezygnacji rosyjskiego przewoźnika z nabycia posiadanych przez państwo udziałów Alitalii" - powiedział rozmówca Interfaxu.

Włoski rząd, który jest w posiadaniu 49,9% udziału w Alitalii chce sprzedać pakiet co najmniej 39,9% akcji. Warunkiem kupna jest utrzymanie włoskiej tożsamości towarzystwa przez minimum 8 lat oraz przedłożenie biznesplanu finansowej naprawy Alitalii.

Wycofanie się Aerofłotu z przetargu oznacza, że jedynym kandydatem do kupna pozostałby holding tanich linii lotniczych Air One kierowany przez Carlo Toto.

Tymczasem rzeczniczka Aerofłotu przekazała włoskiej agencji ANSA zapewnienie, że oferta jest aktualna, a dokładny raport w tej sprawie zostanie wkrótce przekazany nowemu, wybranemu w sobotę zarządowi przez dyrektora generalnego.

Źródła[edytuj | edytuj kod]