2007-06-22: Może powstać "polskie Hollywood"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 22 czerwca 2007

Jest szansa, żeby powstało "polskie Hollywood!" - przekonywała dziennikarzy dyrektor Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz w trakcie wyjazdu do Nowego Miasta nad Pilicą, gdzie powstać ma Miasteczko Filmowe. Owe Hollywood powstanie 79 km od Warszawy, gdzie niegdyś mieściło się lotnisko wojskowe. Obszar jest otoczony 120 hektarami lasów, dzięki czemu wytwórnia nie będzie uciążliwa dla mieszkańców.

Serwis Interia.pl podał, że w projekcie miasteczka filmowego zostały uwzględnione potrzeby produkcji krajowej, jak i zagranicznej. I zgodnie z przewidywaniami, po dokładnej analizie konkurencji w krajach europejskich, Polska jest w stanie zbudować najnowocześniejsze i najwygodniejsze studio w Europie. W polskim Hollywood mają być produkowane m.in. filmy fabularne i dokumentalne. Planowana jest również budowa studia blue box, dwóch backlotów, studia do zdjęć podwodnych z basenem oraz basen zewnętrzny. Powstanie także zakład budowy dekoracji, w którym będzie stolarnia, przygotowalnia, tapicernia i sztukatornia.

Oprócz tego będą również zakłady stworów (np. kosmitów, potworów), zakłady zbroi i białej broni, zakłady produkcji kostiumów oraz kostiumów militarnych czy zakład efektów specjalnych.

W Miasteczku Filmowy ma także mieścić się Szkoła Techników Filmowych, przygotowująca do takich zawodów jak dekorator czy tapicer. Agnieszka Odorowicz powiedziała, że "Wygląda to tak, jakby Ministerstwo Obrony Narodowej budowało i zagospodarowało ten teren specjalnie z myślą o filmowcach".

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości