Przejdź do zawartości

2007-06-22: Będzie spotkanie premiera z pielęgniarkami

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 22 czerwca 2007
Protest pielęgniarek przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów (20 czerwca 2007)

Cztery pielęgniarki, które okupują od wtorku jeden z pokoi Kancelarii Premiera, przyjęły propozycję szefa rządu i w południe spotkają się z premierem Jarosławem Kaczyńskim w centrum konferencyjnym "Dialog" w Warszawie.

Rzecznik rządu, Jan Dziedziczak, który poinformował o planowanym spotkaniu zaznaczył, że Jarosław Kaczyński "cały czas był otwarty na spotkanie z pielęgniarkami, tylko podkreślał, że nie może się zgodzić na łamanie prawa", czyli okupowanie pomieszczeń w kancelarii. Dlatego, jak dodał, premier od początku sporu, czyli wtorkowego wieczoru, proponował spotkanie w Centrum Konferencyjnym "Dialog" i "ta propozycja w końcu została przyjęta". Dodał, że to pielęgniarki zdecydują, kiedy opuszczą budynek - albo przed samą rozmową z premierem, albo wcześniej.

Tej nocy z protestującymi pielęgniarkami w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rozmawiali przedstawiciele Komisji Trójstronnej.

Sytuacja nadal wiele nie zmieniła, gdyż spędzające noc pod budynkiem kancelarii pielęgniarki nie zamierzają odchodzić i kończyć protestu.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]