Przejdź do zawartości

2007-06-21: PiS: „Rząd Prawa i Sprawiedliwości wydatki zwiększa i zwiększać będzie”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 21 czerwca 2007
Protest pielęgniarek przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów (20 czerwca 2007)

„Rząd Prawa i Sprawiedliwości wydatki zwiększa i zwiększać będzie” - powiedzieli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w związku z podwyżkami dla Służby Zdrowia, podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie.

„My nie jesteśmy przeciwko lekarzom, nie jesteśmy przeciwko pielęgniarkom” - mówił Senator Andrzej Mazurkiewicz wskazując na większą wagę wydarzeń związanych z polityką międzynarodową, jakie będą miały miejsce w Brukseli. „Uważamy, że należy wyciszyć działanie medialne, tak aby nasza delegacja miała komfort prowadzenia negocjacji” – dodał.

Poseł Jolanta Szczypińska natomiast krytykowała działania, jakie podjęła Platforma Obywatelska, w celu rozwiązania konfliktu ze Służbą Zdrowia, jako działanie podjęte bez żadnych uzgodnień z Prezydium Sejmowej Komisji Zdrowia.

Senator Mazurkiewicz dodał, że cała sprawa została upolityczniona, ale nie przez Prawo i Sprawiedliwość. Komentował pojawienie się polityków lewicy, czy wyrazy ubolewania składane strajkującym przez Jolantę Kwaśniewską jako przejaw obłudy ze strony ludzi, którzy mieli już władzę w rękach i nie zrobili nic w kierunku rozwiązania powracających dziś problemów. „Platforma Obywatelska, która głosuje za cięciem wydatków socjalnych, dzisiaj staje się orędownikiem i obrońcą pielęgniarek, mówiąc, że konieczne jest zwiększenie wydatków na Służbę Zdrowia" - komentował Andrzej Mazurkiewicz.

„Jeżeli PO, SLD, PSL mówią, że nas popierają, a jednocześnie, w momencie kiedy jest głosowanie nad obniżką składki rentowej, nie głosują przeciw, a więc zabierają na przykład 20 mld ze Służby Zdrowia, to oni postępują po prostu nieuczciwie. Zgadzamy się z przedstawicielami rządu, że dzisiejsza opozycja również ponosi winę, za skandaliczny stan opieki zdrowotnej w Polsce. Nasz apel do opozycji, żeby nie wykorzystywała tego politycznie. Odcinamy się od prób upolitycznienia tego konfliktu, które są podejmowane przez PiS jak i przez partie pozycyjne” - komentował Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]