2007-06-21: Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych zmniejsza liczbę nagród przyznawanych grom komputerowym

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 21 czerwca 2007
Logo BAFTA

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) ogłosiła, że w tym roku nagrody zostaną rozdane w 13, a nie – jak do tej pory było – 17 kategoriach.

Kategorie te to Akcja i Przygoda, Strategia i Symulacja, Sporty, Gra wieloosobowa, Zwyczajne (Casual), Użycie Dźwięku, Oryginalna Ścieżka Dźwiękowa, Osiągnięcia Techniczne, Osiągnięcia Artystyczne, Gameplay, Innowacyjność, Fabuła i Postacie oraz Najlepsza Gra. Nominować do nagród można każdą grę, która została/zostanie wydana w Wielkiej Brytanii pomiędzy 6 października 2006 a 31 grudnia 2007.

W tym roku rozdane zostaną również dwie nagrody: Ones to Watch i the Fellowship. Pierwsza zostanie przyznana dla studenckiego studio projektantów we współpracy z Dare to Be Digital. The Fellowship zostanie wręczona osobie o "niewiarygodnych osiągnięciach i wkładzie w przemysł [gier komputerowych]".

W tym roku nagrody BAFTA zostaną rozdane w Battersea Evolution w Londynie 23 października. Organizatorzy oczekują 2 000 uczestników (ostatnio liczba ta wyniosła 700 osób). Gry, które rok temu zostały nagrodzone, to m.in.: Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter (która zdobyła tytuł najlepszej gry), Guitar Hero (najlepsza ścieżka dźwiękowa) i Lego Star Wars II: The Original Trilogy (najlepsza rozgrywka).

Źródła[edytuj]