Przejdź do zawartości

2007-06-19: Premier ostrzega lekarzy przed zaostrzaniem protestu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Jarosław Kaczyński
wtorek, 19 czerwca 2007

Premier Jarosław Kaczyński we wtorkowych "Sygnałach Dnia" ostrzegł lekarzy przed zaostrzaniem protestu.

Szef rządu poinformował także, że jeśli życie ludzi będzie zagrożone z powodu strajków, to rząd podejmie działania, które "doprowadzą do tego, że zagrożeń dla ludzkiego życia nie będzie".

Jarosław Kaczyński powiedział też, że na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu odniesie się do słów szefa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL), Krzysztofa Bukla, który powiedział, że politycy, którzy opowiedzą się przeciwko zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia, będą odpowiedzialni za śmierć kilkudziesięciu tysięcy ludzi.

"Nie mogą wszystkie pieniądze być przeznaczone na jedną grupę ludzi, która ma szanse w przyszłym roku na realne podwyżki" - powiedział premier.

Lekarze i pielęgniarki zamierzają protestować we wtorek przeciwko zaniechaniu przez rząd działań, mających poprawić ich sytuację.

Premier podkreślił że lekarze - choć są ważną grupą zawodową - nie mogą być faworyzowani przez podwyżki. Przypomniał, że na przyszły rok w Narodowym Funduszu Zdrowia będzie dodatkowo prawie 6 mld zł, co pozwoli najlepszym lekarzom zarabiać więcej.

Lekarze będą domagać się dzisiaj:

  • przedłużenia obowiązywania ustawy o 30% podwyżkach
  • podwyżki płac wszystkich pracowników medycznych począwszy od IV kwartału 2007 roku
  • zwiększenia nakładów na system ochrony zdrowia

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]