Przejdź do zawartości

2007-06-16: Sami Abu Zuri: „To, co dzieje się na Zachodnim Brzegu, to prawdziwy zamach stanu i prawdziwy terroryzm”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Mahmud Abbas (2007)
sobota, 16 czerwca 2007

Hamas ostrzega, że podejmie działania odwetowe na Zachodnim Brzegu Jordanu jeżeli Mahmud Abbas, prezydent Autonomii Palestyńskiej i jeden z czołowych przywódców Al-Fatah nie powstrzyma "terroryzmu". Pod kontrolą radykalnej islamskiej organizacji Hamas znajduje się już cała Strefa Gazy.

Dzisiaj bojownicy palestyńskiej organizacji narodowowyzwoleńczej Al-Fatah atakowały instytucje będące pod kontrolą Hamasu na Zachodnim Brzegu Jordanu (m.in. parlament i ministerstwa).

Członek Brygady Męczennika Jasera Arafata znanej wcześniej jako Brygady Męczenników Al-Aksy, powiedział, że jego organizacja zamierza odbić z rąk Hamasu wszystkie instytucje i urzędy znajdujące się pod jego kontrolą. Działania te są wyrazem podziękowania Fatahowi za wsparcie w Strefie Gazy.

W miejscowości Nablus bojownicy Fatahu odbili rade miejską i powiesili na szczycie budynku swoją flagę.

Sami Abu Zuri z Hamasu poinformował, że na Zachodnim Brzegu Jordanu zostało zatrzymanych 150 zwolenników tej organizacji.

"To, co dzieje się na Zachodnim Brzegu, to prawdziwy zamach stanu i prawdziwy terroryzm. Nie pozostaniemy bierni wobec tych zbrodni, podejmiemy wszelkie działania, by położyć im kres" - powiedział Sami Abu Zuri.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]