2007-06-16: Sami Abu Zuri: „To, co dzieje się na Zachodnim Brzegu, to prawdziwy zamach stanu i prawdziwy terroryzm”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mahmud Abbas (2007)
sobota, 16 czerwca 2007

Hamas ostrzega, że podejmie działania odwetowe na Zachodnim Brzegu Jordanu jeżeli Mahmud Abbas, prezydent Autonomii Palestyńskiej i jeden z czołowych przywódców Al-Fatah nie powstrzyma "terroryzmu". Pod kontrolą radykalnej islamskiej organizacji Hamas znajduje się już cała Strefa Gazy.

Dzisiaj bojownicy palestyńskiej organizacji narodowowyzwoleńczej Al-Fatah atakowały instytucje będące pod kontrolą Hamasu na Zachodnim Brzegu Jordanu (m.in. parlament i ministerstwa).

Członek Brygady Męczennika Jasera Arafata znanej wcześniej jako Brygady Męczenników Al-Aksy, powiedział, że jego organizacja zamierza odbić z rąk Hamasu wszystkie instytucje i urzędy znajdujące się pod jego kontrolą. Działania te są wyrazem podziękowania Fatahowi za wsparcie w Strefie Gazy.

W miejscowości Nablus bojownicy Fatahu odbili rade miejską i powiesili na szczycie budynku swoją flagę.

Sami Abu Zuri z Hamasu poinformował, że na Zachodnim Brzegu Jordanu zostało zatrzymanych 150 zwolenników tej organizacji.

"To, co dzieje się na Zachodnim Brzegu, to prawdziwy zamach stanu i prawdziwy terroryzm. Nie pozostaniemy bierni wobec tych zbrodni, podejmiemy wszelkie działania, by położyć im kres" - powiedział Sami Abu Zuri.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]