Przejdź do zawartości

2007-06-16: Nastolatek wybronił kataną konsolę PlayStation 3

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 16 czerwca 2007

Damian Fernandez, nastolatek posiadający brązowy pas karate, przestraszył własnym mieczem niedoszłych złodziejów, którzy włamali się do jego domu 1 czerwca.

Damian Fernandez i jego piętnastoletnia siostra, Deanne Fernandez, byli tamtej nocy sami w swoim domu w północnozachodniej części hrabstwa Miami-Dade, gdy usłyszeli pukanie do frontowych drzwi. Kilka chwil później dwóch mężczyzn wtargnęło do mieszkania. Deanne ukryła się w szafie. Złodzieje znaleźli w pokoju rodziców trochę biżuterii, po czym jeden z nich wszedł do pokoju Deanne. Znalazł on puste pudełko po konsoli PlayStation 3 i rozpoczął poszukiwania konsoli. Po wyjściu z pokoju zaskoczył go czekający na niego Damian. Damian trzymał w ręku skierowaną w klatkę piersiową włamywacza katanę. Złodziej przestraszył się i zaczął uciekać. Gdy przyjechała policja, oficer odnalazł złodzieja chowającego się za palmą sąsiadów.

Włamywaczem okazał się Javier Cotera, drugi złodziej uciekł. Cotera stanie przed sądem w ciągu tygodnia pod zarzutem popełnienia trzech przestępstw, w tym próby kradzieży.

Źródła[edytuj | edytuj kod]