2007-06-16: Nastolatek wybronił kataną konsolę PlayStation 3

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 16 czerwca 2007

Damian Fernandez, nastolatek posiadający brązowy pas karate, przestraszył własnym mieczem niedoszłych złodziejów, którzy włamali się do jego domu 1 czerwca.

Damian Fernandez i jego piętnastoletnia siostra, Deanne Fernandez, byli tamtej nocy sami w swoim domu w północnozachodniej części hrabstwa Miami-Dade, gdy usłyszeli pukanie do frontowych drzwi. Kilka chwil później dwóch mężczyzn wtargnęło do mieszkania. Deanne ukryła się w szafie. Złodzieje znaleźli w pokoju rodziców trochę biżuterii, po czym jeden z nich wszedł do pokoju Deanne. Znalazł on puste pudełko po konsoli PlayStation 3 i rozpoczął poszukiwania konsoli. Po wyjściu z pokoju zaskoczył go czekający na niego Damian. Damian trzymał w ręku skierowaną w klatkę piersiową włamywacza katanę. Złodziej przestraszył się i zaczął uciekać. Gdy przyjechała policja, oficer odnalazł złodzieja chowającego się za palmą sąsiadów.

Włamywaczem okazał się Javier Cotera, drugi złodziej uciekł. Cotera stanie przed sądem w ciągu tygodnia pod zarzutem popełnienia trzech przestępstw, w tym próby kradzieży.

Źródła[edytuj | edytuj kod]