2007-06-15: PO i PiS porozumiały się w sprawie głosowania pierwiastkowego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 15 czerwca 2007

Podczas prac komisji spraw zagranicznych posłowie nie potrafili wybrać, który z projektów uchwał popierających rząd przyjąć – czy propozycję PO czy LPR. Jednak spór ten okazał się zbyteczny, ponieważ parlamentarzyści z PO poinformowali: „W sprawie naszego projektu porozumieli się już premier Jarosław Kaczyński i Donald Tusk”.

W projekcie uchwały autorstwa PO za "właściwe rozwiązanie kompromisowe" w nowym Traktacie UE uznano pierwiastkowy system ważenia głosów, za którym opowiada się polski rząd.

Szef klubu PiS Marek Kuchciński powiedział, że klub poprze w piątek sejmową uchwałę autorstwa PO w sprawie zbliżającego się szczytu UE. „Popieramy takie działania, świadczą one, że Polska na zewnątrz mówi jednym głosem. To bardzo mocno wzmocni pozycję rządu, inne państwa europejskie muszą się z tym bardzo poważnie liczyć” - powiedział Kuchciński.

Jutro o godzinie 8:15 zbierze się komisja spraw zagranicznych. Komisja będzie mogła przyjąć projekt uchwały, a pozostali posłowie będą mogli go poznać. PO już zapowiedziała, że nie chce zgodzić się na poprawki innych posłów w ich projekcie.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]