2007-06-15: Korona Kielce ma nowego trenera

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Stadion Korony Kielce
piątek, 15 czerwca 2007

Nowym trenerem piłkarzy Kolportera Korony Kielce został Jacek Zieliński, były trener warszawskiej Legii. Kontrakt podpisał na dwa lata.

Zielińskiemu pomagać będą asystenci Arkadiusz Kaliszana (prowadził zespół Kolportera Korony po rezygnacji Ryszarda Wieczorka) oraz Andrzeja Szołowskiego (zajmował się wcześniej zagadnieniami przygotowania fizycznego piłkarzy).

Jacek Zieliński po podpisaniu kontraktu powiedział: „Z ogromną satysfakcją przyjąłem propozycję kieleckiego klubu, widać szefowie Kolportera Korony pozytywnie ocenili moje wyniki szkoleniowe w Legii. Tym bardziej, że zaskoczeniem dla mnie była decyzja warszawskiego klubu o rezygnacji z mojej pracy z zespołem Legii, mimo że kierownictwo pozytywnie oceniało moje dokonania w rundzie wiosennej, w której w 10 spotkaniach zdobyliśmy 21 pkt. Kielecki zespół ma duże możliwości, można piłkarzom stawiać wysokie cele. Sadzę, że tak jak w Legii, uda mi się nawiązać z piłkarzami poprawny dialog i osiągnąć zrozumienie dla stawianych celów. Odpowiada mi także ofensywny styl gry kieleckich piłkarzy, preferowany przez trenera Ryszarda Wieczorka. Zachętą była też perspektywa współpracy z Pawłem Janasem, dawnym moim trenerem, co może być frapującym przedsięwzięciem szkoleniowym. Więcej będą mógł powiedzieć po rozmowach z Pawłem Janasem oraz z zawodnikami. Niemniej jednak, w ciągu najbliższych dni postaram się obejrzeć dokładnie zapisy ze spotkań Kolportera Korony w rundzie wiosennej, by dojść do rzeczywistych przyczyn niepowodzeń w ostatnich meczach. Wiele na ten temat na pewno dowiem się też od piłkarzy, bo to oni są na boisku i najlepiej znają swą dyspozycję meczową.”

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa świętokrzyskiego
Wikinews
Wikinews
Świętokrzyskie
Świętokrzyskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie świętokrzyskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kielc
pozostałych miejscowości