2007-06-15: Kolarz Iban Mayo oczyszczony z zarzutów dotyczących stosowania dopingu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Iban Mayo
piątek, 15 czerwca 2007

Kolarz z grupy Saunier Duval, Iban Mayo został oczyszczony z wszelkich zarzutów dotyczących stosowania dopingu, po tym jak jego próbka pobrana podczas Giro d`Italia dała wynik nie dała wyniku negatywnego.

Dodatkowe testy przeprowadzone przez WADA (World Anti-Doping Agency) w laboratorium w Rzymie potwierdziły naturalny wysoki poziom testosteronu w organizmie baskijskiego zawodnika. Fakt ten został wcześniej zgłoszony do UCI, a sam zawodnik posiada odpowiednie dokumenty, które to potwierdzają.

Hiszpańska ekipa sprzeciwiła się temu, że wyniki testów, które mogły świadczyć o stosowaniu dopingu przez ich kolarza zostały tak szybko opublikowane w prasie: Nigdy w przeszłości, w takich przypadkach, nie podawano tak szybko nazwisk kolarzy. Sprzeciwiamy się tym oskarżeniom, które zostały skierowane w kierunku naszego zespołu i zaszkodziło naszemu wizerunkowi i sponsorom.

UCI zajmie się teraz wynikami pozostałych dwóch, podejrzanych testów, które wykazały stosowanie salbutamolu (leku na astmę) przez Leonardo Piepoliego i Alessandro Petacchiego.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z serwisu pro-cycling.org (na specjalnych zasadach)