2007-06-14: Minister obrony narodowej na spotkaniu przedstawicieli państw NATO

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Aleksander Szczygło (2006)
czwartek, 14 czerwca 2007

Minister obrony narodowej Aleksander Szczygło liczy, że uda się - jutro na posiedzeniu rady NATO - wyjaśnić kilka spraw związanych z Rosją.

Szczygło przedstawi stanowisko rządu polskiego oraz poruszy m.in. sprawę ostatnich wypowiedzi rosyjskich władz. Jak zaznaczył, rada NATO jest dobrą okazją do tego aby wyjaśnić sobie pewne kwestie związane z Rosją. Ostatnio - jak powiedział minister - pojawiło się sporo wątpliwości, które burzą dotychczasową formułę współpracy pomiędzy sojuszem a Rosją.

"Burzą i sieją sporo wątpliwości, szczególnie po zapowiedzi Federacji Rosyjskiej o wycofaniu się z porozumienia o rozprzestrzenianiu broni konwencjonalnej" - podkreślił minister Szczygło. Uważa on, że to spotkanie będzie dobrą okazją, żeby to wszystko wyjaśnić - jeśli to będzie oczywiście możliwe - zastrzegł.

W Brukseli, cyklicznie spotykają się ministrowie obrony państw NATO. Dzisiejszy dzień będzie poświęcony sprawom Ukrainy. Na jutro zaplanowano spotkania dwóch komitetów - oba będą poświęcone sprawom Rosji i relacji tego kraju z Paktem Północnoatlantyckim oraz z Ukrainą.

Źródła[edytuj | edytuj kod]