2007-06-12: Electronic Arts i id Software będą tworzyć gry na Macintoshe

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 12 czerwca 2007
Technika
N icon technology.png

Na wczorajszej konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) przedstawiciele Electronic Arts (Bing Gordon) i id Software (John Carmack) potwierdzili, że tworzą gry przeznaczone również do uruchomienia na komputerach Apple Macintosh.

Gordon powiedział, że "zaczynając od lipca wydamy czwórkę naszych największych tytułów na systemy Mac OS 10". Ową czwórkę będą tworzyć gry Command & Conquer 3: Wojny o tyberium, Battlefield 2142, Need for Speed: Carbon i wciąż niewydany Harry Potter i Zakon Feniksa. Po Zakonie EA ma zamiar wydawać gry na Macintoshe w jednoczesnym terminie, co na inne platformy. Pierwszymi tytułami wydanymi w ten sposób będą gry sportowe Madden NFL 08 i Tiger Woods PGA Tour 08.

Po wystąpieniu Gordona jego miejsce zajął Carmack, który powiedział co nieco o nowym projekcie, który został ujawniony już w 2004 roku, lecz prace nad nim były owiane tajemnicą. Carmack powiedział, że więcej informacji na temat wciąż nienazwanej nowej gry id zostanie udzielonych za miesiąc podczas E3 Media & Business Summit. Potwierdził również, ze gra będzie dostępna na platformach PC, PS3, Xbox 360 i Mac. Dodał tez, że pomiędzy E3 i QuakeCon 2007 id "będzie miało kolejne ogłoszenie związane z Macintoshami".

Źródła[edytuj]