2007-06-10: Kolejne aresztowania kolarzy w Belgii

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 10 czerwca 2007

Dwa dni po tym jak belgijska policja dokonała przeszukań w domach kolarzy we Flandrii i Walonii funkcjonariusze aresztowali kolejne dwie osoby (9 czerwca). W areszcie przebywają teraz cztery osoby, które są podejrzane o praktyki dopingowe i handel zakazanymi środkami. Nie ma wśród nich kolarzy ekipy Quick Step. Belgijski dziennik „Het Laatste Nieuws” napisał, że policja przesłuchała jednego z opiekunów Quick Step, Johanna Molly’ego, ale został on zwolniony.

7 czerwca 2007

W czwartkowe przedpołudnie policjanci i prokuratorzy przeszukali mieszkania kolarzy, trenerów i lekarzy belgijskiej ekipy Quick-Step we Flandrii i w Walonii. Znaleziono niedozwolone środki. Trzynaście osób zostało przesłuchanych. Rzecznik prokuratury w Kortrijk, Tom Janssens powiedział:"Jest jeszcze zbyt wcześnie na ujawnienie szczegółów akcji. Póki co nie podamy ani nazwisk kolarzy, których domy zostały przeszukane, ani nazw środków, które zarekwirowaliśmy".

W akcji brało udział czterdziestu policjantów. W jednym z wywiadów telewizyjnych Tom Janssens powiedział, że ilość znalezionych zakazanych substancji była dość duża.

Kierownictwo grupy było bardzo zaskoczone działaniami organów ścigania. "Jestem w drodze do Paryża. Niczego nie wiem na temat jakichkolwiek rewizji, więc niczego nie będę komentował" - powiedział szef ekipy Patrick Lefevere. Natomiast dyrektor sportowy Quick Stepu Wilfried Peeters stwierdził, że: "Nie sądzę, byśmy mieli powody do obaw".

6 czerwca 2007

Policja aresztowała 13 osób, jednak szybko zostały one zwolnione.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z serwisu pro-cycling.org (na specjalnych zasadach)