2007-06-09: Negocjacje na temat tarczy antyrakietowej będą kontynuowane w lipcu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 9 czerwca 2007

Rozmowy dotyczące ewentualnej instalacji elementów tarczy antyrakietowej na terytorium Polski będą kontynuowane podczas lipcowej wizyty Lecha Kaczyńskiego w USA.

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej po spotkaniu prezydenta USA George’a Busha z Lechem Kaczyńskim w Juracie, obaj panowie zapewniali, że tarcza antyrakietowa nie jest wymierzona przeciwko Rosji. "System antyrakietowy ma nam zapewnić ochronę przed państwami, które zachowują się nieodpowiedzialnie. Zaznaczam, że nie jest to Rosja" – oświadczył dziennikarzom prezydent Kaczyński.

"Cenię wsparcie w sprawie umieszczenia rakiet w Polsce, które przyczynią się do wzmocnienia bezpieczeństwa Polski i Europy" – stwierdził George W. Bush. "Rozmawialiśmy jak sojusznicy, przyjaciele" - dodał Bush. Bush, zapewnił, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy chcą współpracować z Rosją w tej dziedzinie. Georgie W. Bush podziękował również Polsce z zaangażowanie w misjach wojskowych w Afganistanie i Iraku oraz za wsparcie wolnościowych dążeń Kubańczyków i Białorusinów.

"Ludzie w Iraku nie zapomną wam tego. Amerykanie też wam tego nie zapomną. Dziękuję za poświęcenie, które umożliwia innym żyć w wolności" – mówił George W. Bush.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]