Przejdź do zawartości

2007-06-09: Nadzwyczajny kongres Samoobrony w 15. rocznicę powstania partii

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 9 czerwca 2007

Na nadzwyczajnym kongresie Samoobrony, który rozpoczął się dzisiaj w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie jej lider Andrzej Lepper stwierdził, że żadna partia w ostatnich 17 latach nie była tak prześladowana i nie wycierpiała tak wiele, jak Samoobrona.

Lepper przypomniał historię Samoobrony oraz fakt, że to właśnie ta partia jako pierwsza powiedziała liberałom "stop grabieży Polski i niszczeniu naszego kraju". Oznajmił, że nie chce aby Polska wystąpiła z Unii Europejskiej a jedynie chce poprawić warunki członkostwa: "Chcemy naprawić błędy tych, którzy na kolanach prowadzili Polskę do Unii Europejskiej". Stwierdził, że wynegocjowane dla polskich rolników warunki są bardzo niekorzystne a profity jakie maja z tego tytułu mieć rolnicy to mit.

Podkreślił też, że priorytetami obecnego rządu są rolnictwo i budownictwo, a sytuacja w rolnictwie - jak ocenił - jest najcięższa. Wicepremier stwierdził, że jego resort ma najlepsze osiągnięcia w wykorzystywaniu funduszy unijnych.

Jeśli chodzi o misję polskich żołnierzy do Iraku, lider Samoobrony wyraził opinię, że nie powinna być ona przedłużona na 2008 rok. "Nie powinniśmy przedłużać naszej misji w Iraku ani o jeden dzień dłużej niż to jest konieczne. Nie popieramy dalszego udziału Polski w wojnie w Iraku" - stwierdził Lepper. Podkreślił również, że z pobytu żołnierzy w Iraku i Afganistanie nie płyną żadne korzyści.

Lepper powiedział, że jest coraz większe zbliżenie programowe trzech koalicjantów, które - jak ocenił - spotyka się z coraz większymi oczekiwaniami społecznymi. "Obywatele nie odczuwają w kieszeniach wzrostu gospodarczego" - dodał.

Na dzisiejszym kongresie delegaci Samoobrony mają wybrać 60-osobową Radę Krajową oraz przyjąć zaktualizowany program partii. Kongres ma charakter uroczysty - jest organizowany w 15. rocznicę powstania partii. "Pokażemy jedność i siłę partii" - zapowiadają liderzy Samoobrony.

Źródła[edytuj | edytuj kod]