2007-06-08: BOR nie wpuszcza pociągów do Helu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 8 czerwca 2007

Mimo, że zapowiedziano, że pociągi będą kursować normalnie, Biuro Ochrony Rządu zażądało od PKP wstrzymania połączeń kolejowych do Helu. Na samym Helu o bezpieczeństwo będzie dbało trzy tysiące policjantów i żołnierzy, ponad 200 agentów Secret Service, okręty marynarki wojennej i samolot.

„Do odwołania nie będą kursować pociągi na odcinku Reda-Hel” - informuje PKP. „Dostaliśmy takie polecenie od BOR-u, to nie była nasza decyzja. Nie potrafię odpowiedzieć, dlaczego wstrzymano ruch na sześć godzin przed przybyciem prezydenta USA” - powiedziała Danuta Kumińska, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Sporych utrudnień komunikacyjnych mogą się spodziewać od godziny 14 mieszkańcy Gdańska, a zwłaszcza pasażerowie samolotów lądujących na trójmiejskim lotnisku. Zostanie ponadto zamknięta trasa Jurata-Hel. Na półwysep będzie można dotrzeć tylko pociągami, którymi będą jechać policjanci.

"To na wypadek jakiejś awarii. Wizyta prezydenta USA to wyjątkowe wydarzenie. Nie można sobie pozwolić na najmniejszą fuszerkę" - powiedział Jan Kościuk, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na temat blokady ulic Trójmiasta.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Pomorskie
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości