Przejdź do zawartości

2007-06-07: Koncert Zucchero 7 sierpnia 2007 w Warszawie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Zucchero
czwartek, 7 czerwca 2007

7 sierpnia 2007 r. w Sali Kongresowej w Warszawie o godzinie 20:00 odbędzie się koncert Zucchero.

Zucchero, właściwie Adelmo Fornaciari (ur. 25 września 1955 w Roncocesi), włoski piosenkarz, którego pseudonim w języku polskim oznacza "cukier". Przed publicznością zadebiutował w 1982 roku na Festiwalu w Sanremo, rok później nagrał pierwszą płytę. W Polsce w 2004 roku wystąpił na Festiwalu w Sopocie. Obecnie na swoim koncie ma 16 płyt, ostatnią nagrał w 2003 roku. Wyniki ich sprzedaży biją rekordy w historii włoskiej fonografii. Porównywany jest do Joe Cockera i Chrisa Rea. Zucchero ma na koncie wiele znanych utworów, wylansował takie hity jak: "Baila Morena", "Senza una donna", "Diamante", "Wonderful World", "Everytime You Go Away".

Jego muzyka to połączenie różnych gatunków - od bluesa i rocka z elementami nowoczesnego klubowego brzmienia, po balladowe romantyczne piosenki. Jednak wokalista zapytany o styl, jaki reprezentuje odpowiada:

Nigdy nie oceniałem muzyki według różnorodności stylów. Zawsze jest jakiś wspólny mianownik. Po prostu muzyka dzieli się na dobrą i złą. Tak samo są dobrzy i źli artyści.

Pierwszy album nagrany w całości po angielsku, zatytułowany "Zucchero", zawierał największe przeboje artysty i trafił na czołówki list przebojów. Płyta ukazała się w Europie, Azji, USA, Ameryce Południowej i w Południowej Afryce.

Współpracował m.in. z takimi osobistościami jak: Young i Clapton, Stevie Wonder, Luciano Pavarotti oraz Elton John, Bono, Sting, Randy Crawford, Andrea Bocelli, zespół Scorpions, czy John Lee Hooker.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
  • Informacja prasowa Zucchero – Lista dyskusyjna i kontaktowa WN-pl, 16 maja 2007
  • Grzegorz Szklarek – Zucchero W Sierpniu – cgm.pl, 14 maja 2007
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości