Przejdź do zawartości

2007-06-07: Łomża: Bp Stanisław Stefanek podczas homilii skrytykował sytuację panującą w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Uroczystości Bożego Ciała w Warszawie
czwartek, 7 czerwca 2007

Podczas uroczystości Bożego Ciała w homiliach kapłani kościelni nie unikali krytyki sytuacji panującej w szkolnictwie i służbie zdrowia. Poruszali również tematykę dotyczącą handlu w niedzielę.

Strajki lekarzy, nauczycieli i innych grup zawodowych to "terrorystyczna metoda, coś się nam tu pomyliło. (...) znęcanie się nad zakładnikami na oczach władcy" - powiedział podczas procesji Bożego Ciała bp łomżyński Stanisław Stefanek. Jako zakładników biskup miał na myśli chorych, uczniów i pasażerów - osoby, których strajki dotykają bezpośrednio.

Biskup stwierdził, że demokracja powinna służyć tworzeniu społeczeństwa na bazie miłości i sprawiedliwości. "W przeciwnym razie nie służy dobru człowieka, czego przykładem może być fakt, że przy pomocy głosowania także gang może wybrać swojego szefa" - powiedział bp Stanisław Stefanek.

Biskup wspomniał również o odbywającym sie w Hailigendamm szczycie G8. Przywódców najbogatszych państw świata jacy tam zjechali nazwał "inżynierami od jednoczenia świata". Zwrócił uwagę na fakt, że miliony zostały wydane na zabezpieczenia przed demonstrantami "tymczasem na obrzeżach widać krew".

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podlaskiego
Wikinews
Wikinews
Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podlaskim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z Białegostoku, Suwałk i Łomży

Podlaskie
Podlaskie