2007-06-06: Znamy daty brytyjskich festiwalów gier komputerowych na rok 2007

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 6 czerwca 2007
Technika
N icon technology.png

W poprzednim roku Wielka Brytania była świadkiem debiutu kilku festiwali i targów gier komputerowych. Wśród nich znalazły się takie targi, jak GameCity i London Games Festival. W tym roku mają one powrócić, dodając do swojej oferty jeszcze więcej wydarzeń związanych z grami komputerowymi.

Logo festiwalu GameCity

W tym tygodniu uruchomiona została oficjalna strona brytyjskich targów GameCity na rok 2007. Według niej festiwal odbędzie się pomiędzy 24 i 28 października w Nottinghamie, czyli zaraz po amerykańskim E for All. Rzecznik GameCity powiedział, że "w tym roku(...)spodziewamy się jeszcze większej ilości producentów z Europy, ze Stanów i Japonii". GameCity jest wydarzeniem kierowanym głównie dla osób, które chciałyby pracować w przemyśle gier komputerowych.

Logo festiwalu London Games Festival w 2006 roku

London Games Festival ma odbyć się w dniach 22-25 października w Battersea Evolution w Londynie. Tak jak w poprzednim roku, LGF będzie zbiorem niezależnych wydarzeń, kierowanych do szerszego grona ludzi, niźli tylko gracze. Na przykład rok temu podczas festiwalu odbył się show The Lizard's Lair, w którym młodzi projektanci gier pokazywali weteranom branży swoje pomysły oraz publiczne seminarium dotyczące sztucznej inteligencji w grach. Duncan Best z ELSPA, organizujący tegoroczne LGF, powiedział serwisowi GameSpot, że "ten rok będzie o wiele większy niż poprzedni rok". Dodał też, że festiwal będzie bardziej koncentrować się na konsumentach i prasie, niż na biznesie, jak to było w 2006.

Źródła[edytuj]