Przejdź do zawartości

2007-06-06: Konferencja PO ws. pakietu Kluski

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 6 czerwca 2007

5 maja rząd przyjął pakiet zmian w prawie, które mają ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej.

„Pakiet Kluski szybko okazał się pakiecikiem, a teraz (...) to już nie jest pakiecik a listek figowy, który przykrywa niemoc rządu w sferze gospodarki” - ocenił dokonane zmiany szef klubu PO Bogdan Zdrojewski.

Zdaniem wiceszefa sejmowej Komisji Gospodarki posła PO Adama Szejnfelda, „nie ma pakietu Kluski. To jest zaledwie nowelizacja jednej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej” - stwierdził.

Jego zdaniem, w trakcie półtora roku prac nad pakietem, „wybito wszystkie zęby”. PO - zadeklarował poseł - jest jednak gotowa pomóc naprawić pakiet. Przypomniał, że propozycje Platformy zostały już złożone w Sejmie. Chodzi o tzw. pakiet Szejnfelda. Zakłada on przede wszystkim zmniejszenie liczby kontroli w firmach, wprowadzenie upadłości konsumenckiej, zwolnienia podatkowe dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą i możliwość zawieszenia działalności gospodarczej do dwóch lat.

„To jest propozycja dziewięciu dużych zmian. Nie pilnowaliśmy autorstwa. Powiedzieliśmy, że możemy i chcemy pracować nad nimi ze wszystkimi, ponieważ traktujemy gospodarkę jako dobro wspólne. Wczoraj pan premier Kaczyński uznał, że państwo polskie to państwo PiS, a gospodarka narodowa to gospodarka PiS” - ocenił Szejnfeld.

Źródła[edytuj | edytuj kod]