2007-06-04: Skandal w PFRON po przejęciu przez Samoobronę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 4 czerwca 2007

Stanisław Kościuk (Samoobrona) pięć lat temu był sekretarzem generalnym Polskiego Związku Sportowego Głuchych. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) dał jego związkowi prawie 300 tys. zł, które miały być przeznaczone na wspieranie głuchoniemych. Gdy przyszło do rozliczeń Kościuk przedstawił fałszywe faktury. PFRON i nowe władze związku były pewne, że pieniądze zostały zdefraudowane i sprawa trafiła do prokuratury.

Robert Myśliński, szef prokuratury na warszawskim Śródmieściu, poinformował, że zarzuty wobec Kościuka dotyczą "oszustwa, działania na szkodę fundacji oraz fałszowania dokumentów".

Stanisław Kościuk tydzień temu został zatrudniony na stanowisku starszego specjalisty w wydziale wpłat obowiązkowych w PFRON. Do zadań jego należy m.in. pilnowanie, czy firmy wpłacają terminowo składki na rzecz niepełnosprawnych.

PFRON został przejęty przez Samoobronę miesiąc temu. Wtedy minister pracy Anna Kalata (Samoobrona) wymieniła prezesa funduszu na pracownika przynależącego do Samoobrony.

Źródła[edytuj | edytuj kod]