Przejdź do zawartości

2007-06-04: Petycja lekarzy w sprawie metod postępowania CBA

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 4 czerwca 2007

"Sytuacja w szpitalu MSWiA w Warszawie przypomina działania totalitarnego państwa policyjnego" – napisali lekarze w petycji do premiera. Poczuli się zaszczuci po ostatnich zatrzymaniach pracowników tego szpitala dokonanych przez CBA.

Na zebraniu, na którym miała być przegłosowana petycja do premiera pojawiło się ok. 100 pracowników szpitala MSWiA, chociaż do związku zawodowego należy 40 osób. Pisząc petycję lekarze chcieli zaprotestować przeciwko sposobowi w jaki obeszli się z ich kolegami pracownicy CBA. Funkcjonariusze biura przeszukując szpital i przesłuchując pacjentów szpitala przeszkadzali lekarzom w pracy. CBA zabrało również dokumentację medyczną w celu skopiowania i włączenia do śledztwa jako materiał dowodowy. Rzecznik biura CBA na pytanie o to, czy w postępowaniu używany był podsłuch nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy lekarze potwierdzili, że są podsłuchiwani.

Centralne Biuro Antykorupcyjne twierdzi jednak, że takie postępowanie wobec pracowników MSWiA nie jest bezzasadne: „Od dłuższego czasu trwa tam proceder wyłudzania pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wedle wstępnych szacunków, w wyniku fałszowania dokumentacji medycznej, Skarb Państwa stracił kilka milionów złotych”. Rzecznik biura, Tomasz Frątczak, zastrzega jednak, że na razie trwa proces weryfikowania tych podejrzeń.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]