2007-06-03: Pożegnalny wyścig kolarski Michaela Richa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 3 czerwca 2007

Michael Rich, który w zeszłym sezonie zakończył profesjonalną karierę, a w tym pracuje jako dyrektor sportowy i skaut, jeszcze jeden raz weźmie udział w wyścigu kolarskim. Będzie to jego pożegnalny wyścig, składający się z kryterium oraz wyścigu za motorem, w którym weźmie udział najlepsza dziesiątka z kryterium. Swój udział w imprezie, która odbędzie się 8 czerwca w Reute (Niemcy) zapowiedzieli już Markus Fothen, Fabian Wegmann, Volker Ordowski, Ronny Scholz i Jens Voigt.

"Początkowo chciałem zorganizować 50-kilometrową jazdę na czas, ale wtedy byłbym prawdopodobnie jedynym startującym" - zażartował Niemiec, który 3-krotnie zdobywał srebrny medal (2000, 2002, 2004) i raz brązowy (2003) w jeździe na czas podczas Mistrzostw Świata. "Oczywiście chciałbym być mistrzem świata, ale zawsze był przynajmniej jeden zawodnik, który był ode mnie szybszy" - podsumował.

Rich jest szczególnie dumny ze złotego medalu olimpijskiego z Barcelony, którego zdobył w 100-kilometrowej jeździe drużynowej na czas. Jego ulubionym wyścigami był Bayern Rundfahrt, w którym triumfował 3 razy i Paris-Roubaix. We Francji nie był jednak nigdy wyżej niż na 14 miejscu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z serwisu pro-cycling.org (na specjalnych zasadach)