2007-06-03: Danilo Di Luca pojedzie w Tour de Pologne

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 3 czerwca 2007

Danilo di Luca, lider i zwycięzca wyścigu Giro d'Italia, najprawdopodobniej we wrześniu pojawi się na polskich szosach. Kolarz Liquigasu postanowił odpuścić sobie start w hiszpańskiej Vuelcie i zamiast tego wybrał Tour de Pologne, który chce potraktować jako przygotowanie do Mistrzostw Świata, które w tym roku rozegrane zostaną w Stuttgarcie.

"Choć pierwotnie miałem wystartować w Vuelta Espana, wraz z szefostwem ekipy zdecydowaliśmy się na zmianę w programie zakładanym na początku sezonu" - powiedział Danilo di Luca po sobotniej czasówce Giro d'Italia. "W perspektywie mistrzostw świata wybraliśmy jednak start w Tour de Pologne. Co prawda trasa mistrzostw nie jest dla mnie korzystna, ale jednak ten start pozostaje głównym celem drugiej części sezonu. Bardziej odpowiadają mi profile tras kolejnych mistrzostw - w włoskim Varese (2008) i w szwajcarskim Mendrisio (2009)".

Nowy plan startowy Di Luki na drugą część sezonu obejmuje m.in. Brixia Tour, Classica San Sebastian, Deutschland Tour, GP Ouest Plouay, Tour de Pologne i Mistrzostwa Świata

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z serwisu pro-cycling.org (na specjalnych zasadach)