2007-06-01: Paweł Wypych nowym prezesem ZUS

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo zus.png
piątek, 1 czerwca 2007

Aleksandra Wiktorow, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, została dziś odwołana ze stanowiska. Jej następcą będzie prof. Paweł Wypych - poinformował przewodniczący Rady Nadzorczej ZUS Robert Gwiazdowski.

"W sytuacji gdy projekt reformy finansów publicznych zakłada przekształcenie ZUS w jednostkę budżetową to wymaga to koordynacji działań różnych resortów i stąd właśnie pan Paweł Wypych został powołany na to stanowisko" – poinformował Robert Gwiazdowski.

Paweł Wypych jest politykiem samorządowym PiS. Ostatnio brał udział w pracach nad reformą emerytur w Kancelarii Premiera. Jest też absolwentem Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji oraz Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania w administracji publicznej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego.

W latach 1990-2003 był radnym w Warszawie. Od 15 grudnia 2006 pełnił obowiązki głównego doradcy Prezesa Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Aleksandra Wiktorow została prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w 2001. Wcześniej, od 1999 była członkiem Rady Nadzorczej ZUS.

Źródła[edytuj]