Przejdź do zawartości

2007-06-01: Dzień Dziecka

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 1 czerwca 2007

1 czerwca obchodzony jest w całym kraju Dzień Dziecka. W wielu miastach odbędą się z tej okazji festyny. Część szkół organizuje dzisiaj wycieczki w plener.

W Sejmie odbędzie się XIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku będzie ona przebiegała pod hasłem „Moja Ojczyzna wobec procesów globalizacyjnych”. Obrady parlamentu otworzy Ludwik Dorn.

Na Wojskowym Lotnisku Okęcie w Warszawie premier Jarosław Kaczyński spotka sie z grupą dzieci na pokładzie samolotu TU -154M. Młodzież będzie mogła zobaczyć śmigłowce i samoloty rządowej floty oraz pojazdy Biura Ochrony Rządu.

Ponadto w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju będą organizowane spotkania z żołnierzami pod hasłem „Oswajamy wojskowe drapieżniki”.

Natomiast Kazimierz Ujazdowski wręczy dzisiaj medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", osobom związanym z czasopismem "Miś". Gazeta obchodzi swoje 50. urodziny. Minister kultury i dziedzictwa narodowego będzie również czytał dzieciom w wieku przedszkolnym bajki, które ukazały się w pierwszych numerach czasopisma.

Źródła[edytuj | edytuj kod]