Przejdź do zawartości

2007-06-01: Anna Fotyga w Bułgarii: „Myślę, że spotykałam się ze zrozumieniem”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 1 czerwca 2007

„Bułgaria odnosi się z pełnym zrozumieniem do polskiego stanowiska w stosunkach z Rosją” - powiedziała Anna Fotyga minister spraw zagranicznych w drugim dniu wizyty w Sofii.

Fotyga rozmawiała z bułgarską minister ds. europejskich Gerganą Grynczarową i wiceprzewodniczącym parlamentu Junałem Lutfim. Minister Fotyga przedstawiła polski punkt widzenia na traktat konstytucyjny UE, przyszłość Unii Europejskiej, unijną politykę i priorytety w energetyce oraz na stosunki z Rosją. „Myślę, że wszędzie spotykałam się z pełnym zrozumieniem” - oceniła szefowa polskiej dyplomacji.

„Podczas wizyty dokonaliśmy przeglądu całości relacji bilateralnych i zgodziliśmy się, że nasze państwa, wykorzystując już dobrze członkostwo w Unii Europejskiej, muszą również rozszerzać dwustronne, praktyczne więzi, m.in. w handlu i inwestycjach, wykorzystać znakomitą koniunkturę, którą się obecnie cieszymy” - podsumowała swe sofijskie rozmowy minister Fotyga.

„Ważnym elementem wizyty było podpisanie umowy, stanowiącej przegląd całej bazy traktatowej między Polską i Bułgarią. To jest wielkie przedsięwzięcie, które stanowi znakomitą podstawę do dalszych relacji” - podkreśliła minister Fotyga.

Źródła[edytuj | edytuj kod]