Przejdź do zawartości

2007-05-30: Bydgoszcz: zakaz palenia papierosów pod wiatami przystanków?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 30 maja 2007

Radni w Bydgoszczy będą dzisiaj rozpatrywać wniosek o wprowadzenie zakazu palenia papierosów pod wiatami przystanków autobusowych.

"Sam nie palę i często korzystam z komunikacji miejskiej. Nie znoszę, gdy czekając na autobus, muszę wdychać dym z papierosów. Wiem, że innym to też uprzykrza życie. Z myślą o niepalących napisałem projekt tej uchwały" – powiedział Robert Sych (PiS).

Nie wszyscy radni są przychylni projektowi, niektórzy już zapowiedzieli, że będą głosować przeciw uchwale.

"Trzeba honorować prawa osób niepalących, którym dym może bardzo przeszkadzać. Musimy się nawzajem szanować. Jestem orędowniczką wprowadzenia takiego zakazu" – stwierdziła Anna Mackiewicz (LiD).

Zakaz ma dotyczyć wyłącznie wiat przystanków. Robert Sych zastanawiał się nad tym "czy nie wprowadzić takiego sformułowania, że nie można palić np. 10 metrów od wiaty. Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić strażników miejskich mierzących, w jakiej odległości stoi palacz od wiaty". Zapowiada on również, że w najbliższym czasie przedstawi projekt obejmujący zakazem palenia parki i place zabaw.

Zakaz palenia papierosów na przystankach obecnie obowiązuje w: Poznaniu, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie i Szczecinie.

"Teraz na wiatach są informacje o zakazie palenia i ci pasażerowie, którym przeszkadza dym, nie boją się już zwracać uwagi palaczom" – stwierdził Rafała Łopka (rzecznik prasowy poznańskiego urzędu miasta).

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa kujawsko-pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Kujawsko-pomorskie
Kujawsko-pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka
pozostałych miejscowości