Przejdź do zawartości

2007-05-24: Tenis, Stambuł: Szarapowa lepsza od Agnieszki Radwańskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 24 maja 2007

Rosjanka Maria Szarapowa, rozstawiona najwyżej, pokonała Polkę Agnieszkę Radwańską w ostatnim meczu ćwierćfinałowym turnieju gry pojedynczej kobiet w Stambule. Wynik spotkania z perspektywy Rosjanki: 6/2 3/6 6/0. Agnieszka zaserwowała mniej asów, ale popełniła też mniej podwójnych błędów serwisowych. W ogólnym rozrachunku wygrała 76 punktów i o 10 przegrała z rywalką. Radwańska miała o wiele więcej punktów na przełamanie.

Rywalką wiceliderki światowego rankingu w meczu o finał będzie największa niespodzianka turnieju, Francuzka Aravane Rezai. Zawodniczka, w której karierze przełom nastąpił podczas ubiegłorocznego Roland Garros wygrała z Meghann Shaughnessy, jedną z czołowych zawodniczek amerykańskich 1/6 6/1 6/4.

Niewątpliwie najłatwiejszy awans do półfinałów miała Ukrainka Alona Bondarenko (numer pięć), które rywalka - Patty Schnyder (numer trzy) - oddała walkowerem mecz z powodu kontuzji. Rywalką Ukrainki będzie rozstawiona z numerem drugim Rosjanka Jelena Dementiewa, która po ciężkim boju pokonała Kolumbijkę Catalinę Castano 1/6 6/4 6/4.

Po przerwie odpoczynkowej polska tenisistka wystąpi w ćwierćfinale gry podwójnej u boku młodszej siostry, Urszuli Radwańskiej.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]