Przejdź do zawartości

2007-05-24: Roland Garros: eliminacje coraz bliżej końca

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 24 maja 2007

Ostatnie przygotowania przed wielkoszlemowym turniejem Rolanda Garrosa dobiegają końca. W piątek odbędą się ostatnie mecze eliminacyjne turnieju gry pojedynczej kobiet i mężczyzn. Nazwiska zwycięzców tych spotkań zostaną umieszczone w głównej drabince turniejowej. W trzeciej rundzie kwalifikacji walczy dwudziestu czterech tenisistów i tyle samo tenisistek.

W drabince eliminacji kobiet odbędzie się jeden pojedynek bratobójczy: spotkają się ze sobą dwie Czeszki w osobach Kvety Peschke i Renaty Voracovej, rozstawionej z numerem piętnastym. Spośród tenisistek rozstawionych szanse na grę w turnieju głównym zachowały także między innymi: Węgierka Agnes Szavay (obecnie najwyżej rozstawiona tenisistka kwalifikacji; numer trzy), Rosjanka Alla Kudriawcewa (numer cztery), Niemka Greta Arn (numer pięć), Szwajcarka Timea Baczyński (numer osiem) i Szwedka Sofia Arvidsson (numer dziesięć). Z kwalifikacji już w pierwszej rundzie odpadły dwie Polki: Joanna Sakowicz i Marta Domachowska.

W konkurencji mężczyzn najpewniejszymi tenisistami do awansu są rozstawieni najwyżej: Argentyńczyk Mariano Zabaleta (numer jeden), Czech Lukas Dlouhy (numer trzy) oraz Hiszpan Ivan Navarro Pastor (numer pięć). Łukasz Kubot i Michał Przysiężny, reprezentanci Polski, odpadli w pierwszej rundzie.

Jeżeli z turnieju głównego wycofa się zawodnik lub zawodniczka już po rozlosowaniu drabinek, wówczas szansę udziału w zawodach otrzymuje szczęśliwy przegrany, zwany potocznie "lucky loser". Jest nim osoba, która zajmuje najwyższe miejsce rankingowe spośród zawodników, którzy odpadli w ostatniej rundzie eliminacji.

Ceremonia rozlosowania drabinek turniejowych odbędzie się jutro o godzinie 11.30.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]