Przejdź do zawartości

2007-05-22: Ziobro zaprzecza zarzutom wobec prof. Mąciora

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 22 maja 2007

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa publikację serwisu Newsweek na temat profesora Władysława Mąciora za kłamstwa, oszczerstwa i atak na jego osobę.

19 maja na stronie internetowej serwisu Newsweek pojawiła się informacja, że Mącior, wiceszef komisji kodyfikacyjnej prawa karnego przy ministrze sprawiedliwości, na początku lat 80. przekazywał SB cenne informacje.

Ziobro zaprzeczył w oświadczeniu przekazanym PAP, by Macior występował w aktach IPN jako tajny współpracownik (TW) lub kontakt operacyjny.

Władysław Mącior w wydanym w niedzielę oświadczeniu zapewnił, że nigdy nie był TW służb specjalnych PRL. Nigdy też ani pisemnie, ani ustnie nie zobowiązywał się do takiej współpracy.

"Informacje podane w Newsweeku na ten temat stanowią zbiór insynuacji i pomówień, które naruszają moje dobre imię i są dla mnie krzywdzące" – podkreślił Mącior. Jak napisał, "u podstaw tej publikacji legła nie tyle dążność do ustalenia prawdy, ile nienawiść i podłość. Wymienieni w publikacji jako świadkowie mojej rzekomej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa profesorowie Andrzej Zoll i Zbigniew Ćwiąkalski od dawna czuli do mnie nienawiść z tego powodu, że krytycznie oceniałem ich działalność naukową oraz ich dorobek naukowy. Postanowili więc zemścić się na mnie w perfidny i podły sposób" – napisał prof. Mącior.

Źródła[edytuj | edytuj kod]