Przejdź do zawartości

2007-05-22: Tenis, Strasburg: Klaudia Jans i Alicja Rosolska w drugiej rundzie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 22 maja 2007

Alicja Rosolska i Klaudia Jans, najlepsze polskie deblistki, awansowały do drugiej rundy turnieju tenisistek w grze podwójnej we francuskim Strasburgu. Polki pokonały 6/1 6/1 łotwesko - uzbecki duet Liga Dekmeijere / Warwara Lepczenko. Kolejnymi rywalkami polskich zawodniczek będą rozstawione z czwórką Alicia Molik i Sun Tiantian (ta druga jest obecną mistrzynią olimpijską w deblu) lub Niemki Tatjana Malek i Caroline Schneider.

W niedzielę polskie rakiety deblowe numer jeden i dwa doszły do finału turnieju ITF w Zagrzebiu, gdzie przegrały 1/6 2/6 z Emmą Laine i Agnes Szavay. Był to pojedynek najwyżej rozstawionych par turnieju. Polki rozstawione były z numerem drugim.

W aktualnych deblowych rankingach tenisowych w czołowej setce sklasyfikowane są trzy zawodniczki z Polski: najlepsza z nich to Klaudia Jans, która zajmuje obecnie 78 miejsce, druga w kraju jest Alicja Rosolska (zajmuje 82 miejsce i ma o jeden turniej rozegrany mniej niż jej koleżanka deblowa), a trzecie - 95, Marta Domachowska. W drugiej setce uplasowane są Olga Brózda i Karolina Kosińska.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]