Przejdź do zawartości

2007-05-21: Tenis, Stambuł: 7/5 7/5 Agnieszki Radwańskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 21 maja 2007

Agnieszka Radwańska pokonała w pierwszej rundzie turnieju tenisistek w Stambule Rosjankę Jekaterinę Byczkową 7/5 7/5 i awansowała do drugiej rundy zawodów. Polka jest po raz pierwszy w karierze rozstawiona w turnieju zawodowym, a numer jej rozstawienia to siedem. Jeżeli planowo będzie wygrywała swoje spotkania, to w ćwierćfinale może spotkać się z najwyżej rozstawioną Marią Szarapową. Kolejną rywalką Polki będzie Włoszka Romina Oprandi, która pokonała Katerinę Bondarenko 6/4 6/4. Więcej szczęścia miała w meczu pierwszej rundy lepsza z sióstr Bondarenko, Alona, która pokonała 6/1 6/0 Turczynkę Pemrę Ozegen. Swoje mecze wygrały także Francuzka Aravane Rezai i Chorwatka Jelena Kostanić Tosić.

W spotkaniach kwalifikacyjnych wyłoniono ostatnie cztery zawodniczki, które zagrają w turnieju głównym. Zabraknie w nim młodszej siostry Radwańskiej, Urszuli, która w decydującym spotkaniu uległa 2/6 2/6 Białorusince Jekaterinie Dzechalewicz.

Agnieszka Radwańska i Urszula Radwańska grają razem w turnieju deblowym. Ich pierwszymi rywalkami będzie inne tenisowe rodzeństwo, Alona Bondarenko i Katerina Bondarenko.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]