2007-05-20: Warszawa: Marsz dla Życia i Rodziny

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 20 maja 2007
Uczestnicy marszu

20 maja ulicami Warszawy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Według organizatorów, był on pokazaniem przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od momentu poczęcia aż do jej naturalnej śmierci.

Jego uczestnicy zgromadzili się przed Sejmem o godz. 12.30, stamtąd wyruszyli Traktem Królewskim do Rynku Nowego Miasta.

Marsz organizowany był przez Fundację Pro oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Uczestniczyli w nim członkowie organizacji prorodzinnych z kilku krajów.

Z szacunków stołecznej policji wynika, że wzięło w nim udział ok. 600 osób. Organizatorzy podają, że było ich ok. 3,5 tys. Wśród uczestników marszu byli politycy LPR i PR.

Uczestnicy marszu nieśli transparenty: "Stop aborcji", "Prawo do narodzin dla każdego dziecka", "Małżeństwo tylko miedzy kobietą, a mężczyzną", "Chłopak i dziewczyna to prawdziwa rodzina", "Człowiekowi tak - homoseksualistom nie", "Eurosodoma halt!", "Stop dewiacjom" (z obrazkiem dwóch mężczyzn trzymających się za ręce). Powiewały biało-czerwone flagi, widać było krzyże. Uczestniczy marszu domagali się ulg dla rodzin wielodzietnych.

W przemarszu wzięli udział wicepremier, szef LPR Roman Giertych, Wojciech Wierzejski, Krzysztof Bosak. Prawicę Rzeczypospolitej reprezentowali Artur Zawisza i Marian Piłka.

"Jestem tutaj, ponieważ popieram rodzinę i uważam, że trzeba przeciwstawić się temu co było wczoraj, że wstrętni pederaści przyjechali tutaj z wielu krajów i próbowali narzucić nam swoją propagandę" - powiedział wicepremier i minister edukacji Roman Giertych.

Maciej Koper, rzecznik prasowy marszu, tłumaczył wcześniej dziennikarzom, że "marsz nie jest skierowany przeciwko homoseksualistom", a ma "promować wartości chrześcijańskie. Przeciwstawiamy się dyskryminacji rodzin wielodzietnych" - podkreślił Koper.

Marsz dla Życia i Rodziny zakończył się pamiątkową wspólną fotografią na rynku Nowego Miasta w Warszawie.

Źródła[edytuj]


link= Wikimedia Commons ma galerię ilustracji związaną z tematem:
Marsz dla Życia i Rodziny 2007


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości