Przejdź do zawartości

2007-05-20: Tenis, Rzym: Janković najlepsza

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 20 maja 2007

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie Any Ivanović w Berlinie dziś triumf kolejnej Serbki na mączce. Jelena Janković wygrała turniej pierwszej kategorii w Rzymie. W finale wynikiem 7/5 6/1 pokonała Rosjankę Swietłanę Kuzniecową, która także w Berlinie była w finale. Serbka umocni się na pozycji liderki rankingu Champions Race, zajmując miejsce przed Sereną Williams, która we włoskim turnieju odpadła w ćwierćfinale.

Janković to jedna z dwóch tenisistek, które w tym sezonie wygrały już po trzy turnieje zawodowe. Obok triumfu w Rzymie ma na koncie także wygrane w Charleston i Auckland. Drugą tenisistką jest Justine Henin, liderka rankingu WTA, która wygrała w Dubaju, Dausze i Warszawie.

W klasyfikacji państw w tym sezonie na czele są Rosja (po jednym zwycięstwie Dinary Safiny, Anny Czakwetadze, Nadii Pietrowej i Jarki Szwedowej), Belgia (trzy zwycięstwa Justine Henin i jedno Kim Clijsters) oraz Serbia (trzy zwycięstwa Jeleny Janković i jedno Any Ivanović). Na drugim miejscu Stany Zjednoczone i Francja z trzema wygranymi turniejami.

Turniej gry podwójnej w Rzymie wygrał debel, w którego składzie nie zabrakło zawodniczki gospodarzy - Nathalie Dechy / Mara Santangelo. W finale pokonały włoski duet Roberta Vinci / Tathiana Garbin.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]