2007-05-19: Ekonomalia we Wrocławiu: konkurs „Popij promila”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 19 maja 2007

Konkurs „Popij promila” zorganizowało Niezależne Zrzeszenie Studentów podczas Ekonomaliów na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ogłoszenie na temat imprezy brzmiało:

„Zapraszamy wszystkich »sumiennych« studentów AE do udziału w nowym konkursie badającym (nie)trzeźwość. Pomiary będą przeprowadzane podczas trwania wszystkich ekomaliowych imprez (włącznie z imprezami wieczornymi w klubach). Ostatniego dnia wyłonimy zwycięski wydział, rok i oczywiście najbardziej (nie)trzeźwego studenta. Można brać kilka razy udział w pomiarze - pod uwagę będzie brany największy wynik”.

"Nie chodziło nam o to, żeby kogoś namawiać do picia alkoholu. Po prostu każdy mógł sprawdzić, ile ma promili w organizmie" - poinformowała Karolina Duleńska (koordynator Ekonomaliów).

Prof. Marek Łyszczak, prorektor Akademii Ekonomicznej poinformował, że konkurs był jedynie żartem jak i zarazem miał charakter edukacyjny - studenci mogli się przekonać, że wypicie niewielkiej ilości alkoholu nie pozwala na kierowanie samochodem.

"Gdybym wiedział o tym konkursie, to bym go nie zatwierdził. Nie jesteśmy jednak w stanie sprawdzić 50 imprez" - powiedział Bogusław Fiedor, rektor AE.

"Wiedziałem o tym konkursie. To miała być studencka zabawa, choć przyznaję, że niefortunna. Mogę obiecać, że w następnych latach taki konkurs się już nie odbędzie" - stwierdził Paweł Biernacki (lider NZS AE).

Konkurs wygrał Tomasz, który miał 3,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. "Dostałem puchar, koszulkę akademii i dwa piwa. Jak sprawdziłem na początku, że mam trzy promile, to zacząłem dopijać. Różnie - wódkę, cytrynówkę... Potem było ze mną ciężko. Trochę równowaga mi siadła, koledzy zanieśli mnie do domu" - opowiada zwycięzca.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego
Wikinews
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Wrocławia | Legnicy | Wałbrzycha | Jeleniej Góry | pozostałych miejscowości