2007-05-17: Zabójca Zdzisława Beksińskiego skazany na 25 lat

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 17 maja 2007

16 maja zapadł wyrok w sprawie zabójcy Zdzisława Beksińskiego (malarza, rzeźbiarza, fotografika i rysownika). Robert K (19 lat). został skazany na 25 lat, natomiast jego kuzyn - Łukasz K. (16 lat) - będzie sądzony jeszcze raz.

Zdzisława Beksińskiego zamordowano w jego mieszkaniu 21 lutego 2005 roku. Robert K. zadał mu kilka ciosów nożem. Przyszedł z kuzynem, aby pożyczyć pieniądze, ale ich nie dostał. Beksiński chciał zadzwonić do ojca Roberta K. i wtedy został zaatakowany. Ciało mężczyźni wynieśli na balkon i powycierali krew. Ukradli dwa aparaty fotograficzne i płyty CD. Policja ustaliła sprawców po dwóch dniach. Przyznali się do czynu.

W listopadzie 2006 roku Robertowi K. został już zasądzony wyrok 25 lat pozbawienia wolności a Łukaszowi 5 lat - "za psychiczną pomoc w zabójstwie". Obrońcy sprawców złożyli apelację. Wczoraj dobiegł końca proces apelacyjny.

Obrońca wnioskował o niższy wymiar kary (15 lat) ze względu na młody wiek Roberta K. i niekaralność.

"Sam młody wiek nie jest okolicznością, która nakazywałaby wymierzać łagodniejszą karę" - poinformowała sędzia Maria Mrozik-Sztykiel. Stwierdziła również, że niższy wymiar kary nie byłby zgodny ze społecznym poczuciem sprawiedliwości.

W sprawie Łukasza K. sąd spotka się jeszcze raz, aby ocenić czy świadomie pomagał w zabójstwie, czy tylko zacierał razem z Robertem K. ślady.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości