2007-05-17: Tenis, Hamburg: Ivan Ljubicić i James Blake za burtą

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 17 maja 2007
Ivan Ljubicić
James Blake

Chorwat Ivan Ljubicić odpadł z turnieju ATP Masters Series w Hamburgu na etapie trzeciej rundy. Ljubicić przegrał 3/6 3/6 z rozstawionym z numerem dwunastym Hiszpanem Davidem Ferrerem. Inny z Hiszpanów, Carlos Moya, pokonał ósmego tenisistę imprezy, James'a Blake'a 1/6 6/3 6/3. Trzeci z Hiszpanów, Nicolas Almagro, wygrał z Jose Acasuso 6/2 6/3. Dominację hiszpanów na mączce przypieczętował Król Kortów Ziemnych, lider rakingu Race, Hiszpan Rafael Nadal. Nadal wyeliminował Rosjanina Igora Andrejewa 6/4 6/1. Andrejew to ostatni zawodnik, któremu udało się wygrać z Hiszpanem na ziemi, a miało to miejsce w 2005 roku.

W spotkaniach drugiej rundy Jurgen Melzer wygrał z Richardem Gasquet z Francji. To pierwszy z czterech Francuzów, którzy odpadli dziś z turnieju w Hamburgu w drugiej rundzie. Nieprzychylną passę kontynuowali: Julien Benneteau (porażka z Novakiem Djokoviciem z Serbii), Paul-Henri Mathieu (porażka z Fernando Gonzalezem z Chile) oraz Gilles Simon (porażka z Nikołajem Dawidienko).

Ze względu na opady deszczu niektórzy zawodnicy rozgrywali dzisiaj po dwa spotkania turniejowe (Fernando Gonzalez, Novak Djoković, Jurgen Melzer, Jose Acasuso, Nikołaj Dawidienko i Jarkko Nieminen).


Źródła[edytuj | edytuj kod]