2007-05-17: Żołnierze 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów pozostaną w Chełmie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 17 maja 2007

Informację o tym, że garnizon 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów pozostanie w Chełmie potwierdził Minister Obrony Narodowej Andrzej Szczygło.

Gen. Waldemar Skrzypczak (dowódca Wojsk Lądowych) przebywający w Chełmie 13 maja poinformował, że prawdopodobnie zwiększy się liczba żołnierzy stacjonujących w jednostce.

"Bardzo się cieszę z tego rozstrzygnięcia. To decyzja dobra dla wojska i dla miasta. Zyskamy na tym wszyscy" - stwierdziła Agata Fisz, prezydent Chełma.

W lutym MON poinformowało, ze jednostka zostanie przeniesiona z miasta. Wówczas władze Chełma wspierane przez posłankę Beatę Mazurek, starostę chełmskiego Kazimierza Stockiego i rektora PWSZ prof. Józefa Zająca złożyły w ministerstwie zapewnienia o pomocy dla stacjonującej 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów. M.in. obiecały mieszkania dla oficerów, działki budowlane i zwolnienie z podatku od nieruchomości.

"Wojsko może liczyć na naszą pomoc i wsparcie. Wypełnimy złożone przez miasto deklaracje. Jesteśmy otwarci na wszechstronną współpracę, w celu zapewnienia jednostkom jak najlepszych warunków szkolenia i stacjonowania - poinformowała Agata Fisz.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa lubelskiego
Wikinews
Wikinews
Lubelskie
Lubelskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie lubelskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Lublina, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Kraśnika, Puław, Zamościa
i pozostałych miejscowości