Przejdź do zawartości

2007-05-16: Tenis, Fes: Porażki faworytek

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 16 maja 2007
Camille Pin (Australian Open 2006)

Najwyżej rozstawiona Sania Mirza przegrała z Marią Emilią Salerni w pierwszej rundzie turnieju tenisistek w marokańskim Fes. Argentynka wygrała 6/2 7/5. Pierwszej rundy nie przeszła też czwarta zawodniczka zawodów, Rosjanka Anastazja Rodionowa. Jej pogromczynią okazała się szczęśliwa przegrana ze Stanów Zjednoczonych, Julie Ditty. Numer trzy turnieju, Francuzka Virginie Razzano, skreczowała przed rozegraniem trzeciego seta z powodu kontuzji, dając tym samym awans do drugiej rundy Wenezuelce Milagros Sequerze. [5] Jill Craybas, [7] Camille Pin i [8] Stephanie Dubois awansowały do kolejnych faz turnieju.

Z turnieju gry podwójnej odpadły para trzecia z rozstawienia, Jill Craybas i Jarmila Gajdosova oraz czwarta, Chinki Ji i Sun.

Impreza w Fes jest turniejem najniższej, czwartej kategorii. Rozgrywana jest na kortach ziemnych. Wcześniej miejscem organizacji zawodów była Casablanca. W ubiegłym roku triumfowała Amerykanka Meghann Shaughnessy, która w tym tygodniu nie broni tytułu, lecz startuje w imprezie pierwszej kategorii w Rzymie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]