2007-05-16: Nowy szef "Wiadomości" TVP

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 16 maja 2007

Kolejne zmiany w TVP. Tym razem na stanowisku szefa telewizyjnych Wiadomości. Prezes TVP, Andrzej Urbański powierzył tę funkcję Dorocie Macieji. Jej zastępcą został Grzegorz Kozak.

Od września 2006 roku aż do chwili obecnej nowa szefowa Wiadomości zajmowała stanowisko kierownika redakcji TVP3 Warszawa. 15 maja zastąpiła dotychczasowego szefa Wiadomości, Radosława Rybińskiego, który złożył w marcu wymówienie w związku z odwołaniem Bronisława Wildsteina z funkcji prezesa TVP.

Dorota Macieja ma duże doświadczenie w pracy dziennikarskiej. Ukończyła Wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją karierę zaczynała od współpracy z działami kulturalnymi pism Scena oraz Stolica. Pod koniec 1989 r. została reporterką w Tygodniku Solidarność, a rok później — w Radiu Wolna Europa, z którym była związana do 1996 r. Przez siedem lat — od 1997 do końca 2003 r. — była publicystką tygodnika Wprost (dział polityczny i krajowy). Prowadziła też rubrykę Peryskop. W 2004 r. związana była z Życiem Warszawy. Kolejna 2 lata spędziła na współpracy z redakcją programu Tomasza Lisa Co z tą Polską? oraz działem politycznym Dziennika.

Źródła[edytuj]