Przejdź do zawartości

2007-05-15: Protest Wojciecha Olejniczaka w sprawie orzeczenia TK

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 15 maja 2007

Szef SLD Wojciech Olejniczak poinformował, że przyjedzie na prezydenckie konsultacje dotyczące lustracji tylko, jeśli wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy lustracyjnej zostanie opublikowany dzisiaj w "Dzienniku Ustaw".

Konsultacje prezydenta z liderami głównych ugrupowań politycznych w sprawie lustracji planowane są na wtorek, na godz. 14.30. Zaproszenia otrzymali przedstawiciele partii politycznych, które mają reprezentację w Sejmie w postaci klubów poselskich czyli PiS, PO, Samoobrona, LPR, SLD i PSL.

Olejniczak zaapelował o poparcie protestu także do liderów innych partii opozycyjnych. "Apeluję do liderów pozostałych partii opozycyjnych, aby dołączyli się do mojego protestu, przyłączyli się do zwykłych ludzi, aby ład konstytucyjny był zachowany" - powiedział lider SLD.

Olejniczak uważa, że prezydent przed rozpoczęciem konsultacji powinien skłonić premiera do publikacji w "Dzienniku Ustaw" orzeczenia TK kwestionującego dużą część nowej ustawy lustracyjnej.

Dzisiaj mija termin składania oświadczeń lustracyjnych do IPN. Oznacza to, że ci, którzy do wtorku nie złożą oświadczeń, mogą stracić pracę.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]