2007-05-12: Podlaskie: 14 tys. domostw bez prądu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 12 maja 2007
Podlaskie location map.PNG

Wichura jaka przeszła 11 maja nad północno-wschodnią Polską spowodowała, że ok. 14 tys. gospodarstw na Podlasiu zostało pozbawionych prądu. Na Warmii i Mazurach bez prądu było ok. 4 tys. zabudowań.

Energetycy informują, że do końca dnia wszyscy mieszkańcy powinni mieć już prąd. Prace przywracające prawidłowe funkcje systemu energetycznego może utrudnić zapowiadany przez meteorologów wiatr i burze.

Podczas wichur na Podlasiu ranne zostały trzy osoby. Nadal występują utrudnienia w ruchu drogowym, ponieważ jest jeszcze dużo nie usuniętych powalonych drzew i konarów.

W okolicach Moniek i Knyszyna została uszkodzona sieć wysokiego napięcia. Dopiero po jej naprawieniu energetycy będą przywracali funkcjonowanie linii średniego napięcia.

W powiecie sokólskim wiatr uszkodził ok. 100 domów i budynków gospodarczych. Mieszkańcy opisywali zdarzenie jako trwającą kilka minut trąbę powietrzną. We wsi Chodorówka Stara uszkodzeniu uległo 31 budynków a w miejscowości Kopciówka 70.

W Suwałkach dwie młode dziewczyny trafiły do szpitala. Suwalczanki przygniotło rusztowanie przewrócone przez wiatr, przy jednym z bloków na ulicy Nowomiejskiej. Na ulicy Krótkiej, przy Parku Marii Konopnickiej dach jednego z budynków został zerwany przez wiatr. Jedna z części dachu spadła na zaparkowane w pobliżu samochody osobowe. W centrum Suwałk wiatr połamał gałęzie drzew, na ulicy Chłodnej porzewrócił stoliki i parasole stojące przy lokalu gastronomicznym.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podlaskiego
Wikinews
Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podlaskim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z Białegostoku, Suwałk i Łomży

Podlaskie