2007-05-10: Koniec handlu na Stadionie Dziesięciolecia 30 czerwca

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 10 maja 2007

Minister sportu Tomasz Lipiec ogłosił wczoraj, że 30 czerwca będzie ostatnim dniem istnienia Jarmarku Europa na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie, podkreślając przy tym, że decyzja jest nieodwołalna.

Kupcy przekonani do tej pory o możliwości handlu, aż do czasu rozpoczęcia robót pod budowę Stadionu Narodowego, lub możliwości przeniesienia w okolice alei Zielenieckiej, grożą blokadą miasta. Kupcy czują się oszukani ponieważ obiecano im negocjacje.

Jako nowe lokalizacje jarmarku zaproponowano ponad dziesięć miejsc: m.in. na Koziej Górce (przy Olszynce Grochowskiej), przy Dworcu Wschodnim, na Bielanach przy ulicy Powstańców Śląskich, na Zawadach, a ostatnio także na Białołęce, w halach po fabrykach materiałów budowlanych przy ulicach Świderskiej i Marywilskiej. Większości kupców najbardziej odpowiadają tereny w okolicach Dworca Wschodniego, jednak te należą do PKP, a kolejarze mają co nich inne plany. Części kupców odpowiadają także hale przy ulicy Świderskiej. Wynajmowane są one jednak obecnie przez prywatne firmy i wymówienie im dzierżawy potrwa przynajmniej 3 miesiące. W przypadku innych lokalizacji są to często tereny całkowicie nie przystosowane do handlu, brak im m.in. dogodnego dojazdu i infrastruktury. Ich przygotowanie trwało by od pół do półtora roku.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości